Cephe Sakarya Belgeseli’ne 15 Temmuz Özel Ödülü

Serdivan Belediyesi ile Fikir Sanat Akademisi’nin ortak yapımı olan ve yönetmenliğini Aybars Bora Kahyaoğlu’nun üstlendiği “Cephe Sakarya Darbeye Karşı Kol Kola Belgeseli” 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Özel Ödülü’nü aldı.

Altın Kentler Platformunca gerçekleştirilen "Golden City Awards 2017" yarışmasının ödül töreni İstanbul Conrad Otel'de gerçekleşti. Bu yıl "Yerel Yönetimlerde, Vizyon Proje ve Hizmetler" ana temasıyla düzenlenen törende Serdivan Belediyesi de ödüle layık görüldü.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 16 Mart Perşembe günü düzenlenen ödül törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimizdeki toplu açılış programı münasebetiyle katılamazken Serdivan Belediyesi adına jüri özel ödülünü Başkan Yardımcısı Selvet Karaoğlu aldı.

Ödül Darbecilere Geçit Vermeyen Aziz Milletindir


Başkan Yusuf Alemdar, alınan ödülün kendileri için son derece anlamlı olduğunu ifade ederek “Çok sayıda katılımcı arasından sıyrılarak bu ödüle layık görülmek bizim için gurur verici. Cephe Sakarya belgeseli ile 15 Temmuz gecesi Sakarya’da yaşanan kahramanlık destanını ölümsüzleştirmek istedik. O gecenin kahramanlarının ağzından yaşanan gerçekleri kayıt altına alarak, gelecek nesillere önemli bir eser bıraktığımıza inanıyoruz. Bu ödülü, başta o gece Sakarya’da namluların önüne göğüslerini siper ederek darbecilere geçit vermeyen kahramanlarımıza ve aynı kararlılıkla yurdun dört bir yanında dik duran aziz milletimize ve şehitlerimize ithaf ediyoruz.” dedi.

Dış cephe giydirme
Özel Hastaneler ve Poliklinikler
İnoksan özel servis
Sakarya ilköğretim ders kitapları
5 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]