Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Döviz Kuru Açıklaması

AK Parti'nin toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Önümüzdeki dönemde salgının küresel düzeydeki seyrine, ekonomideki gelişmelere ve diğer hususlara bakarak milletimiz için ilave destek adımları atabiliriz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Açıklamasından Satır Başları

"Ülkemize diz çöktürme gayretleri sona ermedi. Terörle Türkiye'yi rayından çıkaramayanların yeni hedefi ekonomimiz oldu."

"Operasyonlarla döviz kurunu hareketlendirerek ülkemizi ekonomik krizlerin altında ezmek için defalarca atağa kalktılar."

"15 Temmuz darbe girişiminin gerisindeki sinsi gaye ile ekonomimizi krize sokma planlarındaki hedef aynıdır."

"Dünyanın en güçlü ülkeleri arasına girmek için 2023 virajını kazasız belasız dönmemiz gerekiyor. Bu bakımdan 2023 seçimleri çok önemli hale gelmiştir."

"Biz yurt dışındaki altınlarımızı ülkeye getirmek ve döviz rezervlerini güçlendirerek hazırlığımızı yapmıştık. Güçlü ekonomik politikalarımız sayesinde bunu başarıyla atlattık."

"Gezi olaylarındaki amaç neyse ekonomimize yönelik saldırılardaki amaç da odur."

YURT DIŞI ALTINLARIMIZI GETİRDİK

"Yeni hedef, ekonomimizdi. Gece yarısı operasyonları ile kuru hareketlendirerek, ülkemizi ekonomik krizlerin altında ezmek için atağa kalktılar. Biz tabi yurt dışındaki altınlarımızın tamamını ülkemize getirerek, döviz rezervimizi güçlendirerek önlemimizi almıştık. Önlemlerimiz ve güçlü ekonomi politikalarımız ile bu süreçleri de hamdolsun atlattık. Gezi olaylarındaki amaç neyse, ekonomik saldırılardaki amaç da odur. Çukur olaylarındaki amaç neyse, kur saldırılarındaki hedef aynıdır. Biz kurulan tuzaklara hangi karşılıkları vermişsek, ekonomide de aynı mukabeleyi ortaya koyduk."dedi.

1 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]