Erdal Sakız Cinayetinde Şok Gelişme; Tüccar Arkadaşı ve Ailesi

Kaybolduktan günler sonra cesedi Hendek'te aracının içinde bulunan Karasulu esnaf Erdal Sakız'ın (43), öldürülmesiyle ilgili tüccar arkadaşı, arkadaşının eşi gözaltında. Sakız'ın eşi, oğlu, sevgilisi ve sevgilisinin kuzeni ise serbest bırakıldı.
Karasu ilçesi Kuru Dere Mahallesi'nde 10 gün önce evinden otomobiliyle ayrılan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Erdal Sakız'ın ailesinin ihbarı üzerine arama başlatıldı. Çam dağı ormanlık alanda ineklerini aramaya giden Ali Kardeş, otomobil içerisinde bir erkek cesedi görünce jandarmaya ihbarda bulundu.
Olay yerine giden jandarma ekipleri cesedin kayıp olan Erdal Sakız'a ait olduğunu tespit etti. Baş ve göğüs kısmında mermi olduğu ayrıca elinde de tüfek mermi izi olduğu tespit edilen Erdal Sakız'ın cansız bedeni otopsi için Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsündeki Otopsi Merkezi'ne gönderildi. Sakız geçtiğimiz günlerde de Karasu Kurudere'de toprağa verilmişti.
Cinayeti araştıran Müge Anlı'nın canlı yayınına katılan Sakız'ın eşi ve oğlu, sevgilisi ve kuzeni, Erdal Sakız'ın tüccar arkadaşı Ersin Koç, eşi Lale Koç ve çocukları Semih Koç, program sonrası jandarma ekiplerince gözaltına alınmıştı.
Sakız'ın eşi, oğlu, sevgilisi ve sevgilisinin kuzeni ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.
Erdal Sakız'ın tüccar arkadaşı ve son görüştüğü kişi olan Ersin Koç ve eşi Lale Koç 'un ise gözaltı işlemleri sürüyor.
Sakız'ın aracında CPS bulunduğu, CPS kayıtlarına göre, şüphelerin Koç ailesinin üzerinde yoğunlaştığı öne sürüldü.
Serbest kalan Erdal Sakız'ın eşi, oğlu, sevgilisi Müge Anlı'nın bugünkü canlı yayınına katıldı.
5 ay önce
Erdal Sakız Cinayetinde Şok Gelişme; Tüccar Arkadaşı ve Ailesi
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]