Erdal Sakız Cinayetinde Şok İtiraflar

sakarya sakız firmaları
1 gün önce
Kaybolduktan günler sonra aracında öldürülmüş olarak bulunan Karasulu esnaf Erdal Sakız'ın tüccar arkadaşı Ersin Koç tarafından öldürüldüğü ortaya çıkmıştı. Müge Anlı, cinayetle ilgili şok edici detayları açıkladı.
Karasu ilçesi Kuru Dere Mahallesi'nde 10 gün önce evinden otomobiliyle ayrılan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Erdal Sakız'ın ailesinin ihbarı üzerine arama başlatıldı. Çam dağı ormanlık alanda ineklerini aramaya giden Ali K, otomobil içerisinde bir erkek cesedi görünce jandarmaya ihbarda bulundu.
Olay yerine giden jandarma ekipleri cesedin kayıp olan Erdal Sakız'a ait olduğunu tespit etti. Baş ve göğüs kısmında mermi olduğu ayrıca elinde de tüfek mermi izi olduğu tespit edilen Sakız'ın cansız bedeni otopsinin ardından toprağa verildi.
Cinayeti araştıran Müge Anlı'nın canlı yayınına katılan Erdal Sakız'ın tüccar arkadaşı Ersin Koç, eşi Lale Koç ve çocukları Semih Koç, program sonrası jandarma ekiplerince gözaltına alınmıştı.
Erdal Sakız'ın tüccar arkadaşı ve son görüştüğü kişi olan Ersin Koç ve eşi Lale Koç ve çocukları Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı'nda sorguya alındı.
KIZI BABASININ ADINI VERDİ
Jandarmada ifadesi alınan ailenin 16 yaşındaki kızları jandarma çıkışında Müge Anlı'nın muhabirine; "Babamın ismini söylemek zorunda kaldım. Annem ve kardeşim kurtulur mu" diyerek gözyaşı dökmüştü.
EŞİ İTİRAF ETTİ
Cinayetle ilgili bugün flaş bir gelişme yaşandı. Ersin Koç'un eşi Lale Koç, cinayeti eşinin işlediğini itiraf etti.
İtiraf bilgisini Müge Anlı canlı yayında açıkladı. Müge Anlı, cinayetle ilgili şok edici ifadeleri paylaştı.
ÖLDÜRÜP CESEDİNİ ÇAMDAĞI'NA GÖTÜRMÜŞLER
Leyla Koç'un itifında, cinayeti eşinin evlerinin önünde işlediğini, cesedi araca koyup Hendek Çamdağı'na götürdüklerini, burada eşinin çatışma süsü vermek için aracın içinde tüfekle ateş açtığını söylediği öne sürüldü.
Lale Koç'un Sakız'ın elini tutup kendisini öpmeye çalıştığı için eşi tarafından öldürüldüğünü söylediği iddia edilirken Koç ailesinin 16 yaşındaki kızlarının da babasının Sakız'a ateş ettiğini daha sonra kardeşinin de ateş açtığını söylediği yönünde ifade verdiği ancak kardeşinin ateş açtığı yönündeki ifadeyi geri çektiği öne sürüldü.
Öte yandan Koç ailesinin cinayetin işlendiği saatlerde hastanede oldukları izlenimini vermek için acile gittikleri ve burada giriş kaydı yaptırdıkları da ortaya çıktı.
Müge Anlı Canlı yayınına katılan Sakız'ın eşi ve oğlu, Ersin Koç ve eşine tepki gösterdi.
Ersin Koç, eşi Lale Koç ve çocukları Semih Koç jandarmadaki sorgularının ardından adliyeye sevk edildiler.