Kara Kalem ve Yağlı Boya Resimlerini Sergilediler

Hendek Atike Hanım Anadolu Lisesi Resim Kulübü öğrencilerinin hazırladıkları kara kalem, yağlı boya resim sergisi düzenlenen törenle açıldı.

Resim sergisinin açılış törenine Kaymakam Harun Kaya, Hendek Belediye Başkan vekili İbrahim Cömert, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer Yılmaz, Okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Kopukluk Meydana Gelir

Resim sergisinin açılış töreni öncesi Kaymakam Harun Kaya, öğrencilerin yapmış olduğu çalışmalardan övgü ile bahsederek, ”Kültür öyle bir konu ki sadece toplumu oluşturan o halkı değil, tüm Dünya milletlerini ilgilendiren bir konudur.Biz kültür ve sanatta ne kadar ihmalkar davranırsak Dünya milletleri arasında kopukluk meydana gelir.Gençlerimizi milli ruha sahip ve kültürel alanda daha iyi yetiştirmeliyiz” dedi.

Belediye Başkan vekili İbrahim Cömert ise öğrencilerin yaptıkları resim sergisini takdire şayan bulduğunu belirterek başarılarından dolayı çalışmalarda yer alan öğrencileri tebrik etti.

Daha Güzel Başarılar

Anadolu Lisesi Okul Müdürü Muammer Yener “Resim öğretmenimiz rehberliğinde Resim kulübü öğrencilerimizin yıl boyunca yaptıkları kara kalem ve yağlı boya resimlerinin sergileyen öğrencilerimizi kutluyorum. Resim sergisinde yayınlanan resimler ile öğrencilerimize resim sanatını sevdirmek amacındayız. Ayrıca öğrencilerimizin moral ve motivasyonlarının bu tür sosyal etkinlikler ile daha iyi başarılara imza atmayı hedefliyoruz. Okulumuzun Akademik eğitimi yanında böyle sosyal etkinlikler ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Öğrencilerimizin spor, kültürel faaliyetleri ile ilçemizde ve ilimizde daha güzel başarılara imza atmak istiyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Resim sergisinin açılışını Kaymakam Harun Kaya ve Belediye Başkan vekili İbrahim Cömert  gerçekleştirdi.
Hendek Atike Hanım Anadolu lisesi resim öğretmeni Halide Koçkaya ve Resim kulübü öğrencilerinin hazırladığı karakalem ve yağlı boya resim sergisi bir hafta açık kalacak.
Elektrostatik Toz Boya, Yaş Boya, Metal Kaplama, Yüzey Kaplama
Boya
Boya Satışı ve Boyacılar
Elektrostatik Toz Boya, Yaş Boya, Metal Kaplama ve Yüzey Kaplama Teknolojileri
Perakende boya
boya malzemeleri
13 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]