SAÜ'de çeşitli birimlere atama yapıldı

Sakarya Üniversitesi bünyesinde bulunan çeşitli birimlere Dekan ve Müdür atamaları yapıldı.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Turizm Fakültesi Dekanlığı’na, Sağlık Hizmetleri MYO Müdürlüğü’ne ve Ali Fuat Cebesoy MYO Müdürlüğü’ne atamalar gerçekleştirildi.

Bakanlar Kurulu Kararı ile Sapanca’da yeni açılan Turizm Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Mehmet Sarıışık atandı. Turizm Fakültesi'ne, önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında öğrenci alınacağı belirtildi.

SAÜ Sağlık Hizmetleri MYO Müdürlüğü’nü yürüten Prof. Dr. Mustafa Arslan görevini Doç. Dr. Selma Altındiş’e devretti.

Ali Fuat Cebesoy MYO Müdürlüğüne ise Doç. Dr. Mustafa Çalışır yeniden atandı.

Prof.Dr. Mehmet Sarıışık

1968 yılında Afyonkarahisar’ın sandıklı ilçesinde doğan Sarıışık, 1992 yılında Çukurova Üniversitesi Mersin turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulundan mezun olduktan sonra 1994 yılında Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği yükseklisans ve 1998 yılında da Adnan Menderes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği doktora programından mezun oldu. 2009 yılında doçentlik, 2014 yılında ise Profesörlük unvanını aldı.

1993-1998 yılları arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi Sandıklı MYO’da Araştırma Görevlisi, 1998-2009 yılları arasında da Kocaeli Üniversitesi Derbent MYO ve Derbent Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokullarında Öğretim Üyesi (Yardımcı Doçent Doktor) olarak görev yaptı. 2009 yılında Sakarya Üniversitesi’nde göreve başlayan Sarıışık halen İşletme Fakültesi Turizm İşletmeciliği bölümünde Bölüm Başkanı ve öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir. Yeni kurulan Turizm Fakültesi dekanlığını da vekâleten sürdüren Sarıışık evli ve 2 çocuk babasıdır.

Doç. Dr. Mustafa Çalışır

Karabük ili Safranbolu ilçesi doğumlu olan Mustafa Çalışır; Lisans eğitimini Erciyes Üniversitesinde, Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesinde ve Doktorasını İstanbul Üniversitesinde tamamlamıştır. 2002 yılında Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne Yardımcı Doçent olarak atanmış olup, halen Üniversitemiz Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat Bölümü, İktisat Politikası Anabilim Dalı kadrosunda öğretim üyesidir.

Doç. Dr. Selma Altındiş

İlk ve orta öğrenimimi İstanbul’da tamamladıktan sonra Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Bir süre Konya’da serbest diş hekimliği yaptı. Eylül 2003’de Afyon Kocatepe Üniversitesi(AKÜ) Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji yüksek lisansı ile Anadolu Üniversitesi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği ön lisans programlarını bitirdi. Bir yandan diş hekimliği görevini AKÜ Uygulama Araştırma Hastanesinde sürdürürken İşletme Anabilim Dalı Yönetim Organizasyon Yüksek Lisansı’nı tamamladı. Ardından AKÜ İşletme doktora programına başladı, TÜBİTAK bursu ile İngiltere York Üniversitesi Healthcare Management School’da çalışmalarını sürdürdü. 2009 tarihinde doktorasını tamamlayan Selma Altındiş, AKU Afyon Sağlık Yüksek Okulu Sağlık kurumları işletmeciliği bölümüne Yrd. Doç. Dr.

olarak atanmıştır. 2011 yılında Erasmus kapsamında Hollanda Radbond Üniversitesi Nijmegen Medical Centre, Scientific Institute for Quality of Healthcare’de bulunmuştur. 2012 yılında da "Sağlık Kurumları Yönetimi" doçenti olan Altındiş, Temmuz 2013'de Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi Sağlık Yönetimi bölümüne atanmıştır. Ekim 2015 itibari ile de Sakarya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO müdürlüğü görevine getirilmiştir.

Çeşitli
çeşitli süs bitkileri
7 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]