Savaşta Yeni Cephe!

İsrail, Lübnan’dan İsrail’in kuzeyine 3 roket saldırısı düzenlendiğini açıkladı. İsrail, Lübnan’daki roket atışının kaynağını nokta atışı ile vurduğunu duyurdu. İsrail Gazze’de ise bir gecede 60 hedefe saldırı düzenledi.

Lübnanlı güvenlik kaynakları, Lübnan’dan İsrail’in kuzeyine roket atıldığını doğruladı. Açıklamada, "Lübnan’ın güneyinden İsrail’in kuzeyine 3 ila 5 civarında roket fırlatıldığını" belirtildi. .

İsrail polisi, bu sabah Lübnan’dan İsrail’in kuzeyine en az 3 füze atıldığını ve ilk bilgilere birkaç kişinin yaralandığı açıklandı. Polis sözcüsü, roketlerin Lübnan’ın güney sınırından İsrail’in 8 kilometre içerisine düştüğünü söyledi.

İsrail Hizbullah'a Karşı Alarmda

İsrailli savunma yetkilileri, ordunun, Gazze’deki çatışmaların yoğunlaşmasının ardından Lübnan’daki Hizbullah’ın roket saldırısı düzenleme olasılığına karşı alarmda olduğunu belirtti.

İsrail: Roket Atışının Kaynağına Nokta Vuruşu Yapıldı

İsrail, bu sabah kuzeyine roket saldırısında bulunulan Lübnan’daki bölgeye düzenlediği top ateşinde nokta atışı yaptığını açıkladı. İsrail ordu sözcüsü, "Roket ateşi kaynağına nokta vuruşuyla cevap verildiğini" söyledi.

Hizbullah Televizyonu Doğruladı 

Lübnan’daki Hizbullah’a ait El Manar televizyonu ile Lübnan televizyonu da, İsrail tarafından fırlatılan 5 havan topunun Lübnan içinde sınırın yakınına düştüğünü açıkladı. Olayda yaralanan olmadığı belirtildi.

Hamas: Lübnan’dan Atılan Roketlerden Sorumlu Değiliz

Lübnan’daki Hamas sözcüsü Rıfat Morra ise, Lübnan’dan İsrail’e füze atılmasından sorumlu olmadıklarını söyledi. Morra, roket saldırısından kimin sorumlu olduğunu bilmediklerini belirtti.

İsrail Gazze'de  60 Hedef Vurdu

İsrail bir yandan ateşkes görüşmeleri için Hamas ve Filistinli yetkililerle görüşmek için Mısır’a heyet gönderdiğini açıklarken, diğer yandan Gazze’yi bombalamaya devam ediyor.

İsrail saldırıyı başlatığı 27 Aralık’tan sonra bir gece içindeki en büyük saldırısını gerçekleştirdi. İsrail Refah’ta Hamas hedeflerine 60 saldırı düzenledi. Hedefler arasında polis karakolları, Hamas’ın 10 tüneli, cephanelikler olduğu belirtildi.

Ölü Sayısı 700'ü Aştı

Filistinli hastane kaynakları, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nde taarruz başlattığı 27 Aralık’tan bu yana 702  Filistinlinin öldüğünü açıkladı.

Gazze Şeridi’ndeki acil yardım servislerinin şefi Muaviye Hüseyin, İsrail ordusunun Hamas’a yönelik taarruzunda ölenlerin yaklaşık üçte birinin çocuk ve 16  yaşından küçükler olduğunu açıkladı.

Dış cephe giydirme
Bina dış cephe aydınlatma
cephe giydirme
14 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]