TMSF Serdivan'daki o daireleri satışa çıkardı

FETÖ'nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından el konularak TMSF'ye devredilen İNELSAN'ın Serdivan'daki 5 dairesi satışa çıkarıldı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından el konulan İNELSAN’ın Serdivan İstiklal Mahallesi’nde lüks konutları ihale ile satışa çıkarıldı.

5 dairenin teklif alma yöntemi ile satış ilanını yayınlayan TMSF, 2+1 108 metre kareden oluşan daire için 920 bin lira, 147 metrekareden oluşan 3+1 daire için ise 1 milyon 300 bin lira muhammen bedel belirledi.

İHALE DUYURUSU ŞÖYLE

İhale Tarih ve Saati :  21 Ocak 2022 Cuma Günü, Saat 14:00

A. Şirket Merkezi İstiklal Mahallesi 2.Cadde Baş Center 5A D:2 Serdivan/Sakarya adresindebulunan İnelsan Mühendislik İnşaat Elektrik Taah.San.Tic.A.Ş.’ne ait aşağıda tapu bilgisi yer alan  taşınmazlar teklif alma yöntemi ile yapılacak ihalede satılacaktır.

B. Teklifler, İnelsan Mühendislik İnşaat Elektrik Taah.San.Tic.A.Ş.’nin veya Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun aşağıdaki adresine 20.01.2022 Perşembe günü mesai saati (Saat:17:00’ye kadar) bitimine kadar verilecektir. İstekliler arasında açık artırma 21.01.2022 Cuma günü Saat:14.00’de  İnelsan Mühendislik İnşaat Elektrik Taah.San.Tic.A.Ş.’nin aşağıda belirtilen adresinde yapılacaktır. Teklifler 20.01.2022 tarihi mesai saati bitimine kadar İnelsan Mühendislik İnşaat Elektrik Taah. San. Tic. A.Ş.’nin veya Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun aşağıdaki adresine elden teslim edilebileceği gibi aynı tarih / saate kadar aynı adreste olacak şekilde posta ile de gönderilebilecektir. Tekliflerin ihale günü ihale komisyonuna teslim edilmesi de kabul edilecektir.

C. İstekliler; aşağıda tapu bilgileri yer alan gayrimenkulün 50.000,00 TL tutarındaki teminatı İnelsan Mühendislik İnşaat Elektrik Taah.San.Tic.A.Ş.’nin Yapı Kredi Bankası Erenler Şubesi’nde bulunan TR24 0006 7010 0000 0078 1632 36 IBAN numaralı hesabına nakden teklif tarih / saatine kadar yatıracak ya da aynı tutarda örneği ekte yer alan en az 3 ay süreli geçici Banka teminat mektubunu  İnelsan Mühendislik İnşaat Elektrik Taah.San.Tic.A.Ş.’ne teslim edecektir. İhale mahallinde nakit teminat tahsili yapılmayacaktır.

D. Satış koşulları ve satışa sunulan gayrimenkul hakkında daha ayrıntılı bilgi, aşağıda belirtilen irtibat kurulacak kişiden temin edilebilecektir.

E. Teklif verenler, bu ilandaki hükümleri, teklif ve taahhütname formundaki satış koşullarını ve ihale usullerini kabul etmiş sayılırlar.

F. Gayrimenkul ile ilgili bilgiler ve fotoğraflar taahhüt niteliğinde olmayıp genel bilgi niteliğindedir.

G. İnelsan Mühendislik İnşaat Elektrik Taah. San. Tic. A.Ş., Devlet İhale Kanunu ve Kamu İhale Kanununa tabi olmadığından ihale yapıp yapmamakta veya dilediğine yapmakta serbesttir.

H. Satışa konu Gayrimenkul üzerinde banka ipoteği bulunmaktadır. Satış ipotekli gerçekleştirilecek olup, satıştan makul bir süre sonra ipotek tarafımızca kaldırılacaktır.

I. Satış ilanında dizgi ve baskı hatası olması halinde İnelsan Mühendislik İnşaat Elektrik Taah. San. Tic. A.Ş. tarafından yapılacak açıklamalar geçerlidir.

J. Gayrimenkulün devir ve tescil işlemleriyle ilgili her türlü sözleşme masrafları alıcıya, vergi resim ve harçlar ile buna benzer tüm yükümlülükler yasal düzenlemeler kapsamında taraflara aittir.

K. Teklifi kabul edilen isteklinin İnelsan Mühendislik İnşaat Elektrik Taah.San.Tic.A.Ş. tarafından verilen sürede yükümlülüklerini yerine getirmemesi veya satın almaktan vazgeçmesi halinde İnelsan Mühendislik İnşaat Elektrik Taah.San.Tic.A.Ş. ikinci en yüksek teklifi veren istekliden satın almasını isteyebilir.

Vergi Daireleri
Serdivan
Serdivan Veli Efendi Konakları
1 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]