"Yeni otoparklar inşa edeceğiz"

Büyükşehir Meclisi’nde konuşan Başkan Toçoğlu, “Şehir merkezi ve ilçelerimiz her geçen gün gelişiyor. Ulaşım alanındaki yaşanabilecek yoğunluğu yeni otoparklar inşa ederek ortadan kaldırmayı hedefliyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis toplantı salonunda gerçekleşen oturumda meclis üyeleri içerisinde nazım imar planı değişiklikleri, ilçe belediye meclis kararları ve ulaşım başlığında maddelerin yer aldığı 54 maddeyi karara bağladı. Mecliste MHP grubu adına gündem dışı söz alan Erkal Etçioğlu, ulaşım konusunda şehrin muhtelif bölgelerinden aldıkları talepleri meclise taşıdı.

Master Plan’da Sakarya Farkı

Ocak Meclisi’nde ulaşım alanında hayata geçirilen çalışmaları değerlendiren ve bu alandaki stratejilerini meclis üyeleri ile paylaşan Başkan Toçoğlu, “Sakarya, Ulaşım Master Planı’nı tamamlayıp, hayata geçiren şehirlerin başında geliyor. Şehrin ulaşım gerekliliklerine dair her şey şuanda plan vesilesiyle elimizde” diye konuştu.

Yeni Otoparklar

Toçoğlu, “Şehir merkezi ve ilçelerimiz her geçen gün gelişiyor. Ulaşım alanındaki yaşanabilecek yoğunluğu yeni otoparklar inşa ederek ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Bu konuda hazırlıklarımız var. Aynı zamanda attığımız adımlar da söz konusu. Ancak kavşaklar ve diğer arterlere dönük yorumlardan ziyade, araç sürücülerinin de daha hassas olmaları gerektiğini ifade etmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

Ocak Meclisi

Gündem dışı konuşmaların ardından meclis gündemine geçildi. İlk 20 madde İmar ve Bayındırlık Komisyonu’ndan geldiği şekilde oy birliği ile kabul edilirken; 21 ve 39. madde dâhil toplam 19 madde İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na oy birliği ile havale edildi. 41. madde Hukuk Komisyonu’na, 42, 43 ve 44. maddeler Ulaşım ile Plan ve Bütçe Komisyonlarına, 52, 53 ve 54. maddeler ise İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na oy birliği ile havale edildi. 40 ile 45 ve 49. madde arasındaki 5 madde ve 51. madde meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi. Ocak Meclisi’nde görüşülen 50. madde gereğince ise hesap kayıt işlemlerinin denetlenmesi amacı ile denetim komisyonu üyeleri seçildi. İdris Güner, Ferda Özten, Serkan Kayınoğlu, Merve Hilal Coşar ve İlhan Filiz denetim komisyonuna seçildi.

7 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]