Sakarya Psikoloji, Psikiyatri, Koçluk

Sakarya Psikolog, Psikiyatri, Koçluk ve Rehberlik alanlarında hizmet veren uzmanlara sayfamızdan hemen ulaşabilir ve psikologlarla iletişime geçebilirsiniz. Psikolojik problemler, hayattaki pek çok problemin kök nedenlerindendir. Psikoloji hayati öndemdedir. Ertelemeyin! Harekete geçin. Kendinize önem verin.
Sakarya Psikolog, Psikoloji, Psikiyatr Destek Hizmetleri: Günümüzün yükselen bilimi psikoloji… Hayat şartları bizi bunalttığı zaman içinden çıkamadığımız problemlerimiz olduğunda bir çıkış yolu arayıp kendimiz bulamadığımızda bir uzman yardımı almamız gerekiyor. Psikolog ve pisikiyatristler günümüzde çok rağbet görüyor. Sakarya’da psikoloji alanında psikolojik danışmanlar ve pisikiyatristler hakkında araştırma yapıyorsanız biz Sakaryarehberim.com olarak Sakarya’da bulunan psikolog ve pisikiyatristleri ayrıca danışma, koçluk destek hizmeti veren kurumları sizler için derledik. Firma rehberimizde bulunan Psikoloji & Psikiyatri & Koçluk Destek Hizmetleri sekmesini tıklayarak danışmanlar hakkında bilgi edinebilir konumlarını ve iletişim numaralarını öğrenebilirsiniz. Bazı durumlarda çocukların da destek almaya ihtiyacı olabilir. Anne babalar olarak onlar için en güvenilir uzmanı bulmak yine sizlere düşmektedir. Çocuklar bir çıkmazın içine girdiği zaman bazen anne babalar yetersiz kalabilir. Böyle durumlarda pedagoglar sizlere destek olabilir. Pedagog eğitimci demektir. Pedagoglar çocuk psikoloğu ya da çocuk psikiyatristi değildir. Sadece psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti verirler. Sorunlarınızı dinler yol gösterirler çocuklarla konuşarak sorunları anlamaya ve çocuklara yol göstermeye yardımcı olurlar. Pedagoglar eğitimci oldukları için anne babaları çocuk gelişimi yönünde eğitirler aynı şekilde çocukları da sorunları ile başa çıkma konusunda eğitebilirler. Eğer pedagogun yetemeyeceği bir durum çocuğunuzda varsa aramanız gereken çocuk psikoloğu ya da çocuk psikiyatristidir. Çocuğunuz için bir psikolojik danışman arıyorsanız çocuğunuzun şikayetine göre arayışınızı yönlendirmelisiniz. O alanda çalışmalar yapmış araştırmacı yenilikçi psikolojik danışmanlar ile çalışırsanız bu sizin avantajınıza olur. Bazı durumlarda nadir de olsa okul öncesi öğretmenlerinin kendilerini pedagog olarak tanıttığı ve bu alanda danışmanlık hizmeti verdiği görülmektedir. Psikolojik danışmanların 4 yıllık fen edebiyat fakültesi Psikoloji bölümü ya da Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümlerinden mezun olmuş olmasına dikkat edin. Psikolojik danışmanlar çocuklarınıza ve size danışmanlık hizmeti verebilir fakat bir sorunu düzeltmek için ya da tedavi etmek için ilaç reçete yazamaz. Bunu yapabilecek olan kişi çocuk pisikiyatristidir. Daha önce bir psikiyatriste gitmediyseniz ve nereden başlayacağınızı nasıl yol alacağınızı bilmiyorsanız bu konuda aile hekimlerinden bilgi almanız mümkündür. Onlar sizi konu ile ilgili hekime yönlendireceklerdir. Siz de Sakarya’daki size en uygun Psikoloji & Psikiyatri Merkezlerini öğrenmek istiyorsanız firma rehberimizde bulunan Sakarya Psikoloji & Psikiyatri & Koçluk Destek Merkezleri sekmesini inceleyebilirsiniz.
Doğuma hazırlık okuluDoğumun fizyolojik ver psikolojik evreleriNefes egzerzisleriGevşeme egzerzisleriEşlerin doğumdaki desteğiAktif doğum pozisyonlarıDoğumdaki müdahalelerDoğumun adabıDoğum provasıBireysel danışmanlıkKuantum düşünce teknikleriÖze dönüş eğitimleriPsikolojik DanışmanlıkÇocuklar için psikolojik danışmanlıkDikkat eksikliğiHiperaktiviteOkul fobisiOkul başarısızlığıKendine güvensizlikAnne bağımlılığıKardeş kıskançlığıUyum güçlüğüDil ve konuşma bozukluklarıKonuşmada gecikmeKonuşamamaÖğrenme güçlüğüMetropolitan okul olgunluk testiZeka testiDown sendromuGelişimsel bozuklukMental reterdasyonÖzgül öğrenme güçlüğüOkuma yazma eğitimiAile danışmanlığıEvlilik danışmanlığıBağımlılık danışmanlığıAlkol bağımlılığıYemek bağımlılığıCinsel bağımlılıkSanal bağımlılıkKumar bağımlılığıPediatrik rehberlikDuyu bütünleme terapisiPrematüre bebekGelişim geriliğiGenetik sendromlarÇocukluk artritSolunum bozukluğuNörolojik bozuklukÖzgüven eksikliğiAile içi çatışmaDuygusal paylaşımÇocuk psikolojisiErgenlik sorunlarıÖğrenci çocukluğuErgen danışmanlığıDoğum evreleriDoğum için nefes egzerzisleriDoğum için gevşeme egzerzisleriDoktor gebe iletişimiYetişkin danışmanlığıLYS danışmanlığıKekemelerin eğitimiKonuşma eğitimiMeditasyonYaşam koçuBilinçaltı terapistiBilinçaltı terapisiBilinçaltı temizliğiBilinçaltı ile zayıflamaNefes uygulayıcılık eğitimiNefes eğitimiKişisel gelişimPanik atakPsikologTheta healingNefes terapisiDepresyon TedavisiGrup terapisiStresDisleksiSınav kaygısıOtizmDetoksAccess barsKaygı bozukluklarıTransformal nefes (TN) seansıDoğa terapisiReikiNLPSigarayı bırakma terapisiKurumsal danışmanlıkEğitim koçluğuKişilik testleriRehberlikÖğrenci koçluğuVerimli ders çalışma yöntemleriKariyer planlamaKişilik seminerleriPedagog